Поради починаючим водіям

Поради починаючим водіям 2

Ну ось, нарешті збулася мрія – права отримані, можна їздити де захочеш, не боячись даішників. Ти чекав цього моменту. Тепер ти такий же рівноправний водій, як і інші. Саме час сісти за кермо своєї машини і насолодитися їздою в повній свободі. Можна нарешті поїхати в ліс за грибами, на рибалку, в довгоочікувану автоподорож, до друга чи подруги в гості, чи кудись ще! Всі дороги разом відкрилися для тебе!

…Але, ти десь розумієш, що не все так просто. Всередині щось неспокійно «тремтить». А справа в тому, що становлення тебе як водія починається саме на цьому етапі, коли поруч немає інструктора і вся відповідальність тепер лежить на тобі. Але, це не повинно тебе зупиняти. Це нормально і природно. Просто, потрібно все робити крок за кроком.

Отже, які ж поради можна дати тобі - початківцю водієві, щоб ти в самому початку не наробив дурниць і нажаль, дуже часто, фатальних помилок?

  1. Почни їздити зі знайомим хорошим водієм або інструктором. Якщо тобі сподобався інструктор з водіння з твоєї автошколи, то можна з ним. Але краще знайти (в пошуку можна набрати «Навчання водінню на вашому авто») професійного інструктора, яким є, наприклад, я - автор цього сайту. Як правило достатньо 2-5 занять на твоєму автомобілі, щоб ти міг упевнено почати їздити вже самостійно. Це допоможе тобі легше перейти з етапу навчання водінню (з учня) в етап самостійної їзди (вже як водій).
  2. В інтенсивний транспортний потік міських вулиць потрібно вливатися поступово. Почни з двору свого будинку і прилеглих вулиць, де тобі все знайоме: повороти, заїзди, перехрестя, знаки, світлофори, пішохідні переходи і т.д. Зроби кілька виїздів на 1-2 години, поки ти не відчуєш, що тобі це вже не цікаво. Тут важливо довести до автоматизму управління педалями, рульовим колесом, щоб вся твоя увага максимально була сосрдоточена на дорожній обстановці.
  3. На початку, якщо можливо, старайся уникати час-пік та почни з одного маршруту. Наприклад, маршрут «дім-робота» і «робота-дім». Вранці, щоб не потрапити в час-пік - встань раніше, а ввечері, коли їдеш з роботи - їдь пізніше.
  4. Намагайся їздити на початку в денний час доби і в гарну погоду. Водіння в темний час доби та в сиру, дощову, слизьку погоду вимагає підвищеної уваги і особливих навичок водіння. Оптимально починати ранньою весною, коли попереду все літо, щоб до зими у тебе вже був певний досвід водіння. Стеж також за тим, щоб у тебе стояла «резина» по сезону.
  5. На початку старайся їздити недовго. Якщо тебе чекає поїздка за місто, то частіше роби зупинки для відпочинку. Пам'ятай, що втома дуже сильно знижує твою реакцію. За кермом ти себе повинен почувати завжди бадьорим.
  6. Їдь повільніше і старайся зайняти найбезпечніший ряд. На початку висока швидкість руху - твій ворог. Не захоплюйся швидкою їздою, тому що час реакції у тебе ще дуже великий.
  7. Не старайся об'їжджати всі ями і вибоїни. Не роби різких маневрів. Пам'ятай, що зліва і справа тебе можуть об'їжджати або обганяти. Тримай свій ряд. Перша твоя реакція на небезпеку попереду - гальмування, а не ухилення.
  8. Не паркуйтесь у вузьких місцях. Краще поставити машину трохи далі в більш вільному місці, ніж надмірно ризикувати паркуючи машину у вузькому місці між двома (та ще й дорогими) автомобілями. Пам'ятай, що перше правило початківця водія в таких ситуаціях: «чим дорожча машина, тим більше дистанція»
  9. Не треба нервувати. Якщо ти заглох, не поспішай рушати. Включи «аварійку». Це охолодить запал тих, хто за тобою. І спокійно почни рушати. Ти ж добре вмієш це робити!

 

Звичайно, спочатку буде не просто. Але час і практика все вирівняє. Успіхів!

-----------------------------------------------------------------------------------

Ще статті:

Поради для весни

Автомат або механіка: що вибрати?

Сніг. Слизько. Чи варто вчитися водінню в таких умовах? Або почекати?

Навіщо потрібен інструктор з водіння

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 Повернутися в
Статті