Поради для весни

Поради для весни 2

Небезпеки водіння навесні

Весняні дощі і паводок створюють чимало сезонних небезпек при їзді по дорогах. Давайте дізнаємося, чого слід уникати при нашому весняному водінні, а також візьмемо на озброєння деякі поради, щоб благополучно зберегти себе і ваш автомобіль до літа.

Чому навесні їздити небезпечно?
Зима йде, приходить довгоочікувана весна, тане сніг, настають теплі дні і можна подумати, що дороги нарешті знову стають безпечними. Але це не завжди так.

Дощові дні і паводок
Весняний дощ і паводок створюють умови для слизької дорогу. За матеріалами деяких ЗМІ статистика пригод за останні 10 років свідчить, що дощ був винуватцем 46 відсотків всіх пов'язаних з погодою аварій, а на мокрий асфальт взагалі приходилося 74 відсотків. Наприклад, в м.Києві за статистикою кількість ДТП в негоду (дощ, сніг, сльота, туман тощо) зростає майже вдвічі.

Чому дощ і мокрий асфальт роблять водіння таким небезпечним?
Головне - слизькі дороги зменшують зчеплення вашого автомобіля з проїжджою частиною за рахунок так званого "водяного клину", що утворюється між колесом і покриттям дороги. Це призводить до збільшення відстані необхідного для повної зупинки при екстреному гальмуванні (до 4-кратної довжини гальмівного шляху). На мокрому асфальті легко втратити контроль над керуванням автомобіля. Водіння при мокрому асфальті і, особливо, в дощову погоду вимагає особливих навичок контраварійної їзди, без яких в таку погоду краще утриматися від поїздок.

Зливи і град
Остерігайтеся злив з градом. Навіть маленькі градини можуть розбити вітрове скло, а також град - це лід на дорозі.

Зимовий знос доріг
Зима (особливо з частими відлигами) дуже погано впливає на якість доріг. Машини-снігоочисники, сіль, пісок і наслідки зледеніння можуть сильно нашкодити дорогам. Після і під час того, як сніг тане, можна очікувати появи на проїжджій частині нових тріщин, ям та вибоїн.

Активність тварин
Тварини неймовірно активні протягом весни. Деякі виходять зі сплячки, інші входять у шлюбний період. Це може означати, що більше тварин буде перебігати вулиці й дороги, або ходити по ним. За містом багато тварин, особливо лосі та олені, найбільш активні на світанку або в сутінках.

Велосипедисти
Весна також виводить зі сплячки й велосипедистів. Рух разом з велосипедистами, особливо маневрування при повороті направо або при паркуванні уздовж узбіччя, стає більш небезпечним.

Отже, які ж можна дати поради водію?


Весняне водіння. Поради з безпеки

Перевірте свої світлові вогні. З приходом весняних дощів і туманів зменшується видимість на дорозі. Переконайтеся, що всі ваші світлові сигнали працюють, в тому числі передні фари, задні ліхтарі, «противотуманки» (якщо встановлені), «поворотники», габаритні вогні і стоп-сигнали.

Замініть щітки склоочисників. Зношені щітки склоочисників не годяться для очищення води з вашого лобового скла. Перевірте щітки склоочисників і в разі необхідності (як правило, раз на рік) замініть їх.

Перевірте тиск в шинах. Сувора зимова погода може сприяти відтоку повітря з шин коліс. Переконайтеся в тому, що ваші колеса накачані до необхідного тиску. Стандартним для ненагруженной легкової машини є тиск в шинах 2,0-2,2 атм. (Як бонус, необхідний тиск в шинах може також допомогти вам зменшити витрату пального).

Рухайтеся повільніше і обережно. Перші кілька весняних дощових днів можуть бути причиною виключно слизьких доріг через масла, бензин та інші рідини, що накопичилися на дорозі в зимовий період, а під час повені змішалися з дощовою або талою водою. Тому, рухайтеся повільніше з урахуванням того, що ваш гальмівний шлях збільшився.

Будьте особливо уважні до якості полотна проїжджої частини. Пам'ятайте, що сувора зимова погода є причиною появи безлічі нових тріщин, ям та вибоїн на проїзній частині.

Слідкуйте за появою тварин на дорозі. Це особливо важливо в період раннього ранку і ввечері, коли тварини найбільш активні.

 

Безпечне весняне водіння

Сезонні зливи і паводок, мігруючі тварини, а також поганий стан проїжджої частини можуть створити неприємні ускладнення при їзді по дорогах. Використовуйте вищенаведені поради для вашої користі, і ви будете набагато більш підготовленими до можливих сезонних небезпек водіння, що можуть зустрітися на вашому шляху.

За матеріалами друку 

-----------------------------------------------------------------------------------

Ще статті:

Поради починаючим водіям

Автомат або механіка: що вибрати?

Сніг. Слизько. Чи варто вчитися водінню в таких умовах? Або почекати?

Навіщо потрібен інструктор з водіння

 -----------------------------------------------------------------------------------

Повернутися в
Статті