Сніг. Слизько. Чи варто вчитися водінню в таких умовах? Або почекати?

Водіння взимку 2

Написати статтю мене спонукала сьогоднішня розмова під час заняття з водіння. Моя учениця з прикрістю сказала мені про те, що їй мовляв не пощастило, тому що вона спеціально чекала гарної погоди, щоб потрапити на курси з водіння в той час, коли немає снігу. А тут такий снігопад. Я зміг переконати її і хочу поділитися з вами.

 

Зараз випав сніг. Дороги стали слизькими, вузькими, по краях замети, одним словом, - дороги стали небезпечними. Наприклад, в перший день снігопаду 5 лютого 2015 року тільки за першу половину цього дня в Києві відбулося більше сотні ДТП. Кількість пригод на дорозі зросла багаторазово. Чому так сталося? Що трапилося? Відповідь проста: Тому що багато водіїв були просто не готові до їзди в таких погодних умовах.

Знаючи небезпеки слизьких, засніжених доріг, велика частина водіїв в такий час утримується від поїздок на своїх автомобілях. Деякі взагалі не їздять взимку і ставлять свої машини в гаражі або криті стоянки. І це, напевно, правильно, тому що ризики водіння в таких умовах, як ми бачимо, зростають на багато разів.

Але у багатьох водіїв з певних причин просто немає можливості утриматися від поїздок в зимовий час. Потрібно їхати! І в цьому випадку дуже важливо мати розуміння і відповідні практичні навички безпечного водіння по слизькій, засніженій дорозі (трасі).

На спеціальних курсах контраварійного і екстремального водіння їзда в негоду - це цілий блок занять. І це коштує чималих грошей. У програмах автошкіл не передбачено спеціальних занять в екстремальних умовах ожеледиці та снігопаду. Де ж цьому навчитися?

Мій заклик до всіх, хто бажає навчатися водінню: Біжіть швидше на курси водіння, поки сніг не розтанув! Вам випадає рідкісна в Києві можливість за ті ж гроші отримати практичні навички правильного, а головне, безпечного водіння в екстремальних погодних умовах. Використовуйте момент! Професійний інструктор з водіння навчить вас безпечної їзди в умовах слизької і засніженої дороги. Це неоціненний вклад у вашу майстерність водія та вашу безпеку. Гарний водій повинен бути готовий до будь-яких перипетій погоди!

------------------------------------------------------------------------------------

Ще статті:

Поради починаючим водіям

Автомат або механіка: що вибрати?

Поради для весни

Навіщо потрібен інструктор з водіння

 -----------------------------------------------------------------------------------

Повернутися в
Статті